Zakończyła się lipcowa edycja Szkoły Modlitwy z bł. Franciszkiem Jordanem

„Między lękiem a ufnością”. 18-23 lipca 2022

Zakończyła się lipcowa edycja Wakacyjnej Szkoły Modlitwy z bł. Franciszkiem Jordanem. Od poniedziałku do soboty (18-23 lipca 2022) towarzyszyły nam słowa z Ewangelii według św. Mateusza – Mt 28, 16-20. Cieszymy się wszystkimi uczestnikami spotkań, którzy naśladując uczniów, którzy dali się prowadzić się słowu Jezusa i przyszli do Galilei na górę, gdzie Mistrz im polecił, trwali w tym tygodniu na modlitwie słowem Bożym i adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Deo gratias! Bogu dzięki za to, czego już dokonał w nas i zawierzamy Mu owoce tego spotkania. Bł. Franciszku Mario od Krzyża Jordanie, módl się za nami!

Przypominamy, że w naszej kaplicy codziennie pół godziny przed Mszą świętą trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi świętej. Od czerwca do sierpnia Msze święte w niedzielę - o godz. 10.00 i 19.00, a w tygodniu - o godz. 19.00. Zapraszamy do kaplicy przy ul. Klonowej 7 w Międzywodziu. 

Spotkania prowadził ks. Piotr Szyrszeń SDS, salwatorianin ze wspólnoty w Międzywodziu. Zainteresowani treściami mogą również sięgnąć po nagrania „Między lękiem a ufnością”, wykonane w czasie sesji formacyjnej w ramach Szkoły Duchowości Ojca Jordana, która odbyła się w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie w 2010 roku oraz rozważania pod tym samym tytułem, które ukazały się drukiem w Zeszytach Formacji Duchowej „Między lękiem a ufnością” (nr 52/2011)

 

wakacyjna szkola modlitwy miedzywodzie 2021 2a tlobiale 424x600 CD SZYRSZEN Miedzy lekiem a ufnoscia

 

 

W sobotę 13 sierpnia 2022 w czasie Mszy św. o godz. 19.00 nastąpi wprowadzenie relikwii bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, założyciela salwatorianów i salwatorianek, do kaplicy Domu Formacji Kapłańskiej i Zakonnej w Międzywodziu. Poprzedzi je dziewięciodniowe przygotowanie - nowenna, która rozpocznie się 4 sierpnia 2022 roku.

Więcej informacji wkrótce.