Rekolekcje salwatoriańskie „Umiłowani synowie” 11-15 kwietnia 2023

„Tak jak tylko miłość czyni apostołami, tak też ona sama czyni świętymi”
(bł. Franciszek Maria od Krzyża Jordana, Dziennik duchowy III/23).

W dniach 11-15 kwietna 2023 roku zapraszamy na rekolekcje salwatoriańskie* „Umiłowani synowie”.

Inspiracji do modlitwy osobistej i wspólnotowej refleksji szukać będziemy w zaleceniach bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana zawartych w liście okólnym do salwatorianów z 1913 roku oraz w rozważaniach ks. Miltona Zonty SDS, przełożonego generalnego salwatorianów, z listu pasterskiego z 8 grudnia 2022 roku, opartych na wspomnianym liście Ojca Założyciela.

Ks. Milton Zonta SDS napisał do nas: „studiując te zalecenia (…) byłem dotknięty wielką czułością, z jaką Założyciel zwraca się do współtowarzyszy swojej misji, kiedy nazywa ich ‘Umiłowanymi Synami’. Chociaż Założyciel napisał ten list szczególnie do członków Towarzystwa, sądzę, że mogę powiedzieć, że jego treść jest przeznaczona dla wszystkich salwatorianów i salwatorianek (świeckich, zakonników i zakonnic), dla jego duchowych synów i córek na całym świecie. Chciałbym zatem zaprosić wszystkich, tak salwatorianów jak i salwatorianki, do medytacji i przyswojenia tego przesłania bł. Franciszka Jordana ze względu na jego charakter duchowy i formacyjny”.

Rekolekcje poprowadzi: Rafał Masarczyk SDS
Piotr Szyrszeń SDS, duszpasterz salwatoriańskiego Domu Formacji Kapłańskiej i Zakonnej w Międzywodziu [aktualizacja: 24-03-2023].

* W rekolekcjach (w miarę możliwości) będą mogli uczestniczyć) również kapłani diecezjalni czy zakonni, osoby zakonne spoza wspólnoty salwatoriańskiej.

 

Data rozpoczęcia: wtorek, 11 kwietnia 2023, godz. 10.00
Data zakończenia: sobota, 15 kwietnia 2023, godz. 14:00

 

Dom Formacji Kapłańskiej i Zakonnej
Międzywodzie (wyspa Wolin, woj. zachodniopomorskie)

tel. kom. +48 505 940 685
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: www.miedzywodzie.sds.pl; www.drogaformacji.com 

 

[informacje będą aktualizowane]